Wyposażenie

Korzystając z promocji darmowej wysyłki w Allegro, rzuciłem się na zakupy aby trochę doposażyć domek szczurków. Oto zakupy:

rozciągany tunel

Rozciągany tunel z tworzywa.

narożna drewniana półka do klatki
półka

Narożna drewnania półka

hamak dla szczurka

Podwieszany hamak

gniazdko z trawy

Gniazdko z trawy

Aby wpis miał bardziej charakter edukacyjny to napiszę również jak to się sprawuje w praktyce 🙂

Tunel: Świetnie można dostosować do różnych wymiarów półek i klatki. Problem w tym że moje szczurki zaczęły tam sikać. Zapach był nie do zniesienia. Pozatym na “marszczeniach” zaczęły wygryzać dziury. Po 4 dniach tunel zaliczył kosz niestety.

Półka: Sprawdzony zakup. Łatwy montaż i demontaż. Niestety jak to drewniane wyposażenie, trzeba myć gdy zauważymy, że szczurki sikają w tym miejscu.

Hamak: To był ich pierwszy hamak. Niepewnie używały, ale dość szybko się przekonały. Problem, że któryś szczurek postanowił zaostrzyć zęby na sznurkach i wciągnąć go w inne miejsce. Po kilku nocach hamak zaczął służyć jako kawałki materiału do wystroju legowiska… Zostały haczyki do wykorzystania w następnym projekcie: Hamak – zrób to sam.

Gniazdko z trawy: Od razu podwieszony na linkach – najbardziej trafione wyposażenie. Uwielbiane przez szczurki do drzemek. Byłem w szoku że potrafią tam nawet zawrócić! Polecam zakup.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.