Nowy dom dla szczurków

Jak tak patrzę na te dwie istotki to jednak klatkę, którą kupiliśmy jest śmiechu warta. Szczur wygląda na małego jak jest młody i… nie wstaje. Ale jeśli po rozciągnięciu sięga polowie klatki to coś tutaj nie gra.

Zacząłem oglądać pinteresta:

 

Decyzja o zmianie klatki zapadła natychmiastowo. Pozaty na ulubionych forach w internecie znalazłem link do czegoś takiego jak kalkulator wymiarów klatki. Zwraca również uwagę, że nie tylko objętość jest istotna, ale również zajęta powierzchnia. Szczury nie lubią otwartych przestrzeni dlatego też potrzbują dodatkowego wyposażenia.

Kalkulator wymiarów klatki:

http://pliki.szczury.biz/klatki/rcc.html

A tymczasem pojechałem do sklepu po nowy domek. Po porównaniu kilku stojących obok siebie klatek ta wydawała się najbardziej odpowiednia. I nie kierowałem się rabatem to taki możnabyło dostać tylko przy zakupie szczura, a ja szukałem tylko domu.

Technicznie to posiada 3 drewniane półki, głęboką odpinaną kuwetę, schodki, otwieraną górną część oraz dwie drzwiczki w przedniej części. Co ważne pręty są emaliowane a nie ocynkowane co gwarantuje, że w kontakcie z moczem szczurzym nie zajdzie żadna reakcja chemiczna wydzielająca bardzo intensywny zapach, którego podobno ciężko się pozbyć.

szczurki.info klatka dla szczura

Pierwszy kontakt to szukanie sobie bezpiecznego miejsca. Najlepiej w narożniku obok siebie:
szczurki.info szczesliwe szczurki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.