Jaka ściółka

Jaka ściółka dla szczura? Nie ma przecież dedykowanych z rysunkiem lub napisem SZCZUR. Problem zatem nie jest trywialny. Do wyboru mamy conajmniej następujące:
1. siano
2. trociny
3. sciółkę kukurydzianą
4. pellet drewniany

Dwóch pierwszych raczej nie trzeba przedstawiać, każdy wie jak wygląda siano i trociny. Wszystko zależy od przeznaczenia. I tutaj mogą zaczynać się schody. Oczywiście ile osób tyle opinii, ale te najczęściej występujące na forum szczurów to mowa o pyleniu. Niestety szczurki nie są spokojnymi zwierzątkami i szaleństwa będą podnosić tumany kurzu. Poprzez wdychanie narażone są na alergie, problemy z oddychaniem i czasami skórą.
sianko szczurki.info
Dlatego siano jest niepolecane jako ściółka, może jako dodatek, sam dodaje im raz w tygodniu 2 garści.
Trociny natomiast są świetne, miękkie, chłonne, ale powinny być odpylone. Techniki są różne, przesiewanie, podrzucanie na wietrze itp. Dość skomplikowane i pracochłonne…
Ściółka w postaci granulatu kukurydzianego ze sprasowanych kolb kukurydzianych to zupełnie coś innego. Nie pyli, dobrze chłonie, zatrzymuje zapach. Jest nieco cięższa od pozostałych więc się nie przylepia i nie jest wynoszona poza klatkę. Wadą jest chyba tylko cena. Zdecydowanie droższe od pozostałych.ściółka kukurydziana dla szczura
Ostatnim rodzajem i szczególnie polecanym jest sprasowane drewniane wiorki w postaci pelletu. Jest powszechnie dostępny w sieciówkach jako ściółka dla kotów. Nie pyli dobrze chłonie wilgoć oraz zapachy. No i cena jest w sam raz.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.